W dniu 28 listopada 2015 roku na terenie gminy Siemiątkowo został przeprowadzony I bieg o puchar Wójta Gminy Siemiątkowo. Początek zawodów miał miejsce na stadionie sportowym „Olimpia” w Siemiątkowie o godzinie 10:00, gdzie rywalizowały dzieci ze Szkół Podstawowych oraz Samorządowego Gimnazjum. Później rywalizacja przeniosła się przed halę sportową w Siemiątkowie, gdzie przeprowadzony został główny bieg  na dystansie 10 km. Na starcie stanęło 156 zawodników i zawodniczek. Był to pierwszy ogólnopolski bieg w naszej okolicy, oraz pierwszy bieg na tak dużą skalę. Uczestnicy tego biegu reprezentowali głównie obszar centralnej Polski m.in Płock, Warszawę, Gostynin, Sochaczew, Sierpc, Rypin, Lidzbark Welski, Mławę, Płońsk, Żuromin, Bieżuń, Siemiątkowo. Zwycięscy w kategorii open mężczyzn i kobiet otrzymali nagrody pieniężne a pozostałe miejsca na podium bony podarunkowe. Dodatkowo każda najlepsza trójka w swojej kategorii wiekowej dostała puchary oraz drobne upominki. Każdy uczestnik, który ukończył bieg dostał medal oraz ciepły posiłek. Organizatorami biegu byli Wójt Gminy Siemiątkowo oraz klub Płock Biega No Age Limit.

Dziękujemy za udział i serdecznie zapraszamy na   drugi bieg w 2016 roku.